کد خبر:8442
پ
میکاپ ارتیست

دستمزدهای ۱۰ میلیونی آرایشگرها

بعضی وقتا بعضی ارایشگرا دستمزدهایی دارن که شاید به فکر کسی هم نرسه در این مقاله سعی داریم به بررسی دستمزدهای میکاپ ارتیست های معروف تهران بپردازیم. به گزارش سایت دوشیزه به نقل از روزنامه آرمان : این روزها با توسعه و گسترش فرهنگ شهرنشینی، بسیاری از رسم‌های زیبا و در عین حال ساده گذشته، […]

بعضی وقتا بعضی ارایشگرا دستمزدهایی دارن که شاید به فکر کسی هم نرسه در این مقاله سعی داریم به بررسی دستمزدهای میکاپ ارتیست های معروف تهران بپردازیم.

به گزارش سایت دوشیزه به نقل از روزنامه آرمان : این روزها با توسعه و گسترش فرهنگ شهرنشینی، بسیاری از رسم‌های زیبا و در عین حال ساده گذشته، از جامعه رنگ باخته و جای خود را با تجملات بی‌پایه و اساس عوض کرده است. در این میان برای ازدواج، بسیاری از دختران برای اینکه زیباترین عروس فامیل شوند با کلی وسواس به جست‌وجوی بهترین آرایشگاه و آرایشگر می‌پردازند و اصلا به قیمت‌های آنها توجهی نمی‌کنند و همین موضوع باعث بالارفتن هزینه ازدواجشان می‌شود.

به راستی چه اتفاقی افتاده است که آرایش گرانقیمت عروس، به منزله ارج و قرب و نشانه دوست داشتن داماد در نظر گرفته می‌شود. در شهرهای بزرگ به‌ویژه تهران، آرایشگاه‌های متعدد کوچک و بزرگی وجود دارند که برخی از آنها دارای اسم و رسم و قیمت‌های نجومی هستند که مشخص نیست بر چه اساسی این قیمت‌ها در نظر گرفته شده‌اند و با افزایش شیب از جنوب به سمت شمال شهر، قیمت‌های سالن‌های زیبایی نیز افزایش می‌یابد.

به تعدادی از سالن‌های زیبایی درجه یک شمال، مرکز و جنوب تهران رفتیم تا میانگین قیمت‌ها و خدماتی که به عروس ارائه می‌کند را جویا شویم. در این میان نیز تعدادی از آرایشگاه‌های جنوب تهران حدود ۵۰۰ الی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای آرایش عروس دریافت می‌کنند. همه مسئولان این سالن‌های زیبایی هم مدعی‌اند که از مواد درجه یک استفاده می‌کنند. با بررسی گروه‌های مختلف شبکه‌های اجتماعی متوجه شدیم؛ آرایشگران معروف دستمزدی بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان بابت گریم عروس، دریافت می‌کنند.

مصرف‌گرایی در جامعه کاهش یابد
یک روانشناس درباره اینکه چرا برخی افراد با وجود اینکه توان تامین هزینه آرایشگاه‌های گرانقیمت را ندارند ولی هرطور شده برای شب ازدواجشان به آنجا می‌روند، گفت: متاسفانه جامعه ما خواسته یا ناخواسته وارد مرحله‌ای شده است که اسم آن را مصرف‌گرایی یا تجمل‌گرایی می‌گذاریم. ناصر قاسم‌زاد اظهار داشت: این تجمل‌گرایی به صورت خرده فرهنگ وارد باورهای ما شده و به صورت عرف درآمده است و اگر به آنها دست پیدا نکنیم، فکر می‌کنیم که به اصطلاح هیچ گونه آرامش و قرار نداریم. او با بیان اینکه رسانه‌ها در ایجاد باورها خیلی مهم هستند، گفت: متاسفانه خیلی اوقات برعکس عمل می‌شود، یعنی سبکی از زندگی را نشان می‌دهند که به قدری در آن امکانات و رفاه وجود دارد که افراد فکر می‌کنند اگر بخواهند به آن سطح برسند باید از همان ابتدای زندگی، خیلی سفت و سخت بگیرند. این روانشناس اظهار داشت: باید برای فرهنگ‌سازی و اینکه جامعه را از مصرف‌گرایی صفر بیرون آوریم، تلاش کنیم و مردم باید به این باور برسند که در کنار زندگی، آسایش و لذت بردن، آرامش هم داشته باشند. به گفته او بسیاری از عروس‌ها فکر می‌کنند اگر پول بیشتری بدهند زیباتر می‌شوند این در حالی است که اکثر آرایشگاه‌ها با قیمت‌های مناسب خدمات خوب و قابل قبولی ارائه می‌دهند اما دخترها بیشتر به خاطر اینکه از دیگران عقب نیفتند تن به هزینه‌های گزاف آرایشگرها می‌دهند.

دوری از چشم و هم‌چشمی
یک جامعه‌شناس درباره هزینه‌های زیاد آرایشگاه و اینکه چرا جامعه به این سمت رفته است، گفت: همه اینها از چشم و هم‌چشمی دختران و خانواده‌های آنها ناشی می‌شود. شهلا کاظمی‌پور می‌افزاید: بسیاری از جامعه‌شناسان معتقدند که گرایش به ازدواج کاهش یافته است و یکی از دلایل آن را افزایش هزینه‌های مرتبط با آن می‌دانند. به گزارش فارس، او تاکید می‌کند: برای اینکه جوانان از این امر مهم و مقدس فرار نکنند، باید با فرهنگ‌سازی و دوری جستن از چشم و هم چشمی، آنها را ترغیب به ازدواج کنیم تا شاهد کاهش بسیاری از معضلات جامعه باشیم.

منبع
دوشیزه

This site is protected by wp-copyrightpro.com