کد خبر:8438
پ
قیمت بازار

حداقل هزینه برای خرید جهیزیه

این سوال پیش میاد که حداقل هزینه برای جمع کردن یه جهاز قابل قبول در این بازار سردرگم چقدره . برای همین این مقاله رو اماده کردیم و چندین بررسی رو برای شما انجام  دادیم تا ببینیم نتیجه کار چه چیزی از اب در میاد. به گزارش سایت دوشیزه به نقل از آرمان : با […]

این سوال پیش میاد که حداقل هزینه برای جمع کردن یه جهاز قابل قبول در این بازار سردرگم چقدره . برای همین این مقاله رو اماده کردیم و چندین بررسی رو برای شما انجام  دادیم تا ببینیم نتیجه کار چه چیزی از اب در میاد.

به گزارش سایت دوشیزه به نقل از آرمان : با گشت و گذار در بازار پرطمطراق جهیزیه در پایتخت و محاسبه سر انگشتی قیمت‌ها می‌توان گفت که باید ۱۲ میلیون در جیب داشته باشی تا بشود یک جهیزیه آبرومندانه و حداقلی تهیه کرد. به گزارش مهر بر اساس رسم ورسوم ایرانی‌ها عروس خانم‌ها باید قبل از مراسم عروسی جهیزیه کاملی داشته باشند.

هرچند این جهیزیه می‌تواند بر اساس الگوهای اسلامی بسیار سبک تعریف شود اما برخی رفتارها و خرده فرهنگ‌های ابداعی و غلط که ناشی از چشم و هم چشمی میان خانواده‌هاست آن را به سدی بزرگ برای خانواده عروس تبدیل کرده است. در بازار جهیزیه باید کفش آهنی پا کرد و پرسان پرسان بهترین کالا و ارزان‌ترین آن را برای جهیزیه خرید. در این میان انتخاب لوازم اصلی آشپزخانه مانند اجاق گاز، یخچال، ماشین لباسشویی و جاروبرقی و غیره از اهمیت بیشتری برخوردار است و به قول معروف پیشانی جهیزیه محسوب می‌شود. با عروس و دامادهای جوان در بازار همراه شدیم تا نحوه خرید جهیزیه را گزارش کنیم. برخی فقط قیمت می‌پرسیدند و به هم خیره می‌شدند و برخی هم کارت فروشگاه را گرفته و گروهی هم سفارش خرید می‌دادند. همه جور عروس دامادی را دیدیم. . . . از کم درآمد تا قشر پردرآمد!نکته قابل تامل این بود که در میان بازار لوازم خانگی (امین حضور تهران) برخی خانواده‌ها بیشتر به دنبال کالای ایرانی و برخی به دنبال کالای خارجی بودند. برخی از این خریداران بر اساس فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری و برخی هم بر اساس شعار کالای ایرانی رونق اقتصادی بر این تفکر استوار هستند. اما در این میان برخی خانواده‌ها به دلیل قیمت پایین کالاهای ایرانی به سمت خرید جهیزیه ایرانی می‌روند در حالی که میل‌شان به کالای خارجی است. وقتی با آنها گفت‌وگو کردیم گفتند کالای ایرانی مرغوبیت خوبی ندارد. هرچند شاید گارانتی و خدمات پس از فروش آنها وطنی باشد اما آنچه از یخچال و گاز و ماشین لباسشویی خارجی می‌خواهیم در ایرانی نیست.

جهیزیه ایرانی چند؟
با حضور در برخی از فروشگاه‌های ایرانی از چند و چون قیمت لوازم خانگی با برند و مارک‌های ایرانی سوال کردیم که به‌طور میانگین می‌توان گفت اگر عروس و دامادهای جوان قصد خرید کالای ایرانی دارند قیمت‌ها فعلا اینطور است: اجاق گاز ایرانی: از ۸۰۰ هزار تومان تا ۱. ۴ میلیون تومان. یخچال ایرانی: از ۷۰۰ هزار تومان تا ۳. ۷ میلیون تومان. جاروبرقی ایرانی: از ۳۸۰ تا ۴۵۰ هزار تومان ماشین لباسشویی ایرانی: از ۹۰۰ هزارتومان تا ۶/۱میلیون تومان. ماکروفر ایرانی: ۵۹۰ هزارتومان.

جهیزیه خارجی چند؟
اجاق گاز خارجی: از ۷۰۰/۲ تا ۵/۵ میلیون تومان. یخچال خارجی: از ۵/۲ میلیون تا ۱۱ میلیون تومان. جاروبرقی خارجی: از ۵۰۰ هزار تومان تا ۲/۱ میلیون تومان. ماشین لباسشویی خارجی: از ۷۰۰/۱ میلیون تا ۴ میلیون تومان. ماکروفر خارجی: از ۴۰۰ هزار تومان تا ۶/۱ میلیون تومان. تلویزیون خارجی: از ۱.۲ میلیون تا ۳ میلیون تومان.

قیمت برخی ضروریات دیگر جهیزیه
برای تهیه جهیزیه قطعا تنها گشت و گذار در بازار لوازم خانگی امین حضور تهران کافی نبود چراکه جهیزیه غیر از لوازم برقی و خانگی به وسایلی مانند چینی و بلور، پلاستیک، پرده و فرش، ایینه شمعدان، لوستر و حتی مواد خوراکی هم نیاز دارد تا بتوان آن را جهیزیه کامل گفت. گزارش میدانی در بازار شوش و مولوی که مرکز توزیع و عرضه چینی و بلور و لوازم جهیزیه است هم قیمت‌های جدیدی را به دست ما داد. در مجموع، حدود قیمت‌ها به دست آمد به نحوی که می‌توان گفت یک عروس خانم یا همان خانواده عروس برای تامین جهیزیه در حد متوسط (کمترین هزینه برای خرید کالاهای متعارف) باید حداقل ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان هزینه کند. جهیزیه دخترهای پولدار ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان!

منبع
دوشیزه

This site is protected by wp-copyrightpro.com