کد خبر:8258
پ
راهنما

انتخاب درست آتلیه عکاسی

خب امروز باید بهتون بگم که معیار انتخاب درست یک آتلیه خوب و کاردرست چیه که بعدها دچار مشکلات خاص خودش نشید پس با ادامه مطلب همراع ما باشید تا ببینید چه چیزی رو براتون تدارک دیدیم . قبل از هر کاری باید تحقیق کنید که بهترین عکاسی کدام است. جایی که منصف باشد، کار […]

خب امروز باید بهتون بگم که معیار انتخاب درست یک آتلیه خوب و کاردرست چیه که بعدها دچار مشکلات خاص خودش نشید پس با ادامه مطلب همراع ما باشید تا ببینید چه چیزی رو براتون تدارک دیدیم .

قبل از هر کاری باید تحقیق کنید که بهترین عکاسی کدام است. جایی که منصف باشد، کار هنری انجام دهد و یادگار خوبی برای شما بگذارد. نکته مهمی که باید به یاد داشته باشید این است که همیشه عکاسی های معروف بهترین نیستند. گاهی عکاسی های تازه کار هم خدمات خلاقانه تر و بهتری ارائه می دهند و هم قیمت ارزان تری دارند چون می خواهند زودتر مشتری شان را پیدا کنند پس با شما راه می آیند.
بعضی از تالارهای عروسی این قانون را وضع کرده اند که فقط از عکاس های طرف قرار داد با خودشان استفاده کنید و به جز این عکاسان، شخص دیگری برای عکاسی و فیلمبرداری اجازه ورود به سالن را ندارد.
در این وضعیت یا باید تالارتان را عوض کنید یا تسلیم قانون تالار شوید.
قرارداد، تنها مرجعی است که در هنگام بروز اختلافات می تواند به کمک شما بیاید. کلیه جزئیات توافق شده را در قرارداد ذکر کنید. از زمان حضور عکاس و فیلمبردار در محل برگزای جشن عروسی گرفته تا مبالغ اضافه کاری، تحویل دادنی های اصلی، مراحل فیلم برداری و خلاصه هر آنچه که در صحبت های شفاهی مطرح می شود
• مواظب بدقولی باشید
بعضی از آتلیه‌ها عکس بزرگ عروس و داماد را به‌عنوان هدیه شب عروسی به آن‌ها می‌دهند. حتما موقع قرارداد از آتلیه بپرسید دقیقا چه خدماتی به شما ارائه می دهد.
حتما قبل از قرارداد بستن بپرسید هزینه چاپ عکس یا درست کردن آلبوم روی هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید اعمال می‌شود یا نه.. تاریخ تحویل آلبوم و چگونگی آن را هم حتما با آتلیه چک کنید.
یادتان باشد قرارداد، تنها مرجعی است که در هنگام بروز سوء تفاهم ها و اختلافات می تواند به کمک شما بیاید. کلیه جزئیات توافق شده را در قرارداد ذکر کنید. از زمان حضور عکاس و فیلمبردار در محل برگزای جشن عروسی گرفته تا مبالغ اضافه کاری، تحویل دادنی های اصلی، جزئیات مربوط به کیفیت، مراحل فیلم برداری و خلاصه هر آنچه که در صحبت های شفاهی مطرح می شود و برای شما مهم است می بایست به وضوح و با جزئیات کامل در قرارداد ذکر شود.توجه داشته باشید بیشتر فیلمبرداران و عکاسان تالارها بدون مجوز و قرار داد رسمی اتحادیه کار میکنند و بخاطر کسب سود بیشتر با فیلمبرداران درجه۳ کار میکنند تا با پرداخت هزینه کمتر سود بیشتری گیرشان بیاید همانطور که میدانید فیلمبرداران تالار نصف در آمدشان را به صاحبان تالار میدهند .وچون این عکاسان وفیلمبرداران بدون جواز کار میکنند از دادن مالیات و عوارض هم شانه خالی میکنند که خود جای بسی بحث و تبادل نظر است .
•امنیت عکس‌ها
بهتر است آتلیه‌ای که کار شما را انجام می‌دهد، آشنا باشد. هم از آن جهت که کارشان و چگونگی تحویل آن را دیده‌اید و مطمئن هستید، هم از آن جهت که امنیت عکس‌های شما تامین شود. در مورد امنیت عکس‌ها حتما با مسئول آتلیه صحبت کنید.سعی کنید با آتلیه های سیار تالار قرار داد نبندید زیرا این افراد بدون مجوز از مجاری قانونی یعنی اداره محترم اماکن نیروی انتظامی ، و اتحادیه عکاسان و شرایط اخذ جواز ( سو پیشینه و عدم اعتیاد ، و… ) را طی نکرده اند و هویت آنها مورد تائید مراجع ذیصلاح قرار نگرفته است و احتمال سو استفاده از عکس و فیلم شما بسیار زیاد است . آنها فقط فکر در آمد شان هستند و کیفیت کار و امنیت عکسها برایشان اهمیتی ندارد و اگر برای شما مشکلی پیش آید احتمال اینکه آنهارا پیدا نکنید بسیار زیاد است چون بصورت غیر قانونی کار میکنند و در اصل با زیر پا گذاشتن قانون تداخل صنفی در تالار عکاسی سیار ایجاد نموده اند .
• با قیمت‌ها آشنا شوید
یکی از بخش‌های مهم و البته دوست داشتنی و هزینه‌بر مراسم ازدواج، ثبت تصویری این واقعه شیرین است. در منوی‌های معرفی شده از طرف آتلیه‌ها و مراکز عکاسی البته مجاز، پایه قیمتی که برای منوی شماره یک ارائه می‌دهند مختلف است. این منو شامل فیلمبرداری ۲ دوربینه توسط فیلمبردار خانم و آقا، یک تخته‌شاسی با ابعاد مختلف دو نفره عروس و داماد وتعدادی عکس آلبومی است. این منوی عکاسی و فیلمبرداری را می‌توانید بسته به شرایط مالی تان یا تعداد مهمان ها و برنامه ای که برای تالار دارید، کم و زیاد کنید.

منبع
دوشیزه

This site is protected by wp-copyrightpro.com